Sandro Rosell, önünde muhteşem bir gelecek olduğuna inanan Neymar'ın Messi'yle karşılaştırılmaması gerektiğini ifade etti.Barcelona Başkanı Sandro Rosell, Santos'un genç yıldızı Neymar'ın muhteşem bir geleceğe sahip olacağına inansa da Lionel Messi'yle karşılaştırılmaması gerektiğini söyledi.

Arjantinli yıldızın eşsiz bir yeteneği olduğunu söyleyen Rosell, Avui'ye yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak "Neymar'ın sıra dışı bir geleceği var, ama dünya üzerindeki herhangi bir futbolcunun Messi'yle karşılaştırılabileceğini düşünmüyorum. Messi eşsiz ve tekrar edilemez bir futbolcu." ifadelerini kullandı.

Rosell daha sonra bu çarşamba İspanya Süper Kupası finali ikinci ayak mücadelesinde oynanacak El Clasico hakkında da "Madrid kendi sahasında her zaman çok zorlayıcı ve rekabetçi olmuştur. Farklı yönetim tarzlarına sahip iki takımız. Eğer kaç kupa kazanacağımızı hayal etmeye başlarsam bunun yardımı olmaz. Tüm kupaları kazanmayı umuyorum, lig şampiyonluğunu geri almak için savaşmaya hazırız." şeklinde konuştu.

La Liga'nın ikinci haftasında Barcelona, Osasuna'yı 2-1 yenerken; Real Madrid de Getafe'ye aynı skorla yenilmişti.