Getafe Teknik Direktörü Luis Garcia, Real Madrid maçında oynadıkları futbolla galibiyeti hak ettiklerini söyledi.Getafe Teknik Direktörü Luis Garcia Plaza, Real Madrid karşısında oynadıkları futbol ve aldıkları 3 puandan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Marca gazetesine yaptığı açıklamada maç önceside rakiplerinden puan alabilme bilincine sahip olduklarını dile getiren Luis Garcia, "Real Madrid ile oynayacağımız maçtan puan veya puanlar çıkarabileceğimizi ve onlara zarar verebileceğimizi biliyorduk. Haklı çıktık. İlk başta takım bu konuda çok inançlı değildi ilk olarak bunu değiştirdim. Kendimiz için önemli olan 3 puanı aldık. Sakin olmalı ve ilerisine bakmalıyız." şeklinde konuştu.

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho tarafından maç sonrası verilen demece şaşırmadığını açıklayan Luis Garcia, "Maç sonrası herkes istediğini söyleyebilir. İsteyen istediğini söylesin hak eden bizdik. Bir zafer kazandık ve maç boyunca sürekli bizi destekleyen taraftarımıza teşekkür ediyorum. Real Madrid hakkında konuşmak yersiz. Önemli olan kendi takımım. Galibiyetten dolayı memnunum." ifadelerini kullandı.

Getafe karşısında 2-1 kaybeden Mourinho, maç sonrası kendi oyuncularını eleştirmiş ve maçı hak etmediklerini söylemişti.