Liverpool'un 22 yaşındaki Galli orta saha oyuncusu, Manchester City beraberliğini değerlendirdi.Liverpool'un yetenekli orta saha oyuncusu Joe Allen, 2-2'lik Manchester City beraberliğini 'acı tatlı' bir tecrübe olarak değerlendirdi.

Maçtan istedikleri skoru alamamış olduklarından dolayı biraz hayal kırıklığına uğramış olsa da gelecek adına ümit olan Allen, Sky Sports'a yaptığı açıklamalarda "Zaman zaman çılgınca geçen bir maçtı. Tarafsız bakarsak muhteşemdi; bizim açımızdan ise iki kez öne geçmek güzel olsa da galibiyet alamamak bizi hayal kırıklığına uğrattı. Sanırım 'acı tatlı' tabiri bu durumu karşılıyor." ifadelerini kullandı.

"Elbette [ilk maçtaki mağlubiyetten sonra] daha iyi bir performansla geri döneceğimizi biliyorduk. Bu maçı artık geçmişte bıraktık ve daha iyi olmayı umuyoruz." diyen Allen, Anfield Road'daki ilk maçını oynamış olması hakkında da "Muhteşem bir fırsattı. Evinizde ilk maçınıza çıkmak her zaman özel bir hatıradır, Anfield'da inanılmaz bir atmosfer vardı ve sezonun kalanında burada oynamayı iple çekiyorum." şeklinde konuştu.

Manchester City'ye karşı ilk yarıda yüzde 100 isabetli pas kullanan Allen maçın adamı seçilmişti.