Mönchengladbach forması giyen Arango, Real Madridli yıldız oyuncu Ronaldo'dan daha iyi duran top kullandığını söyledi.Borussia Mönchengladbachlı orta saha oyuncusu Juan Arango, Real Madridli yıldız Cristiano Ronaldo ile kendini kıyaslayarak Portekizli isimden daha iyi free-kick attığını açıkladı.

Bild ile yaptığı söyleşide Ronaldo ile kendisini kıyaslayan Arango, "Ronaldo ile kendimi kıyasladığımdan duran top konusunda kesinlikle ondan daha kötü değilim. Geçen sezon Ronaldo 2 free-kick golü atarken ben 3 tane attım. Hedefim bu sezon daha fazla atmak. Antrenmandan sonra 30 dakikanı duran topa ayırarak kendini geliştiremezsin. Bunun için birkaç dakika yeterli. Önemli olan nasıl vuracağını bilmek." şeklinde konuştu.

Bu sezon Arango'dan büyük bir fayda alacaklarını belirten Mönchengladbach Menajeri Max Eberl, "Geçen sezon Marco Reus önemli bir parçamızdı. Bu sene ise bu kişi Arango. Kendisi önemli anlarda sahneye çıkıp elinden geleni yapacağını bize göstermeye başladı." ifadelerini kullandı.

Venezüellalı Arango, 2009 yılından bu yana Mönchengladbach forması giyiyor.