Real Madrid oyuncusu olarak ilk kez konuşan Modric, sezon öncesi hazırlık dönemini kaçırmasına rağmen en kısa sürede formunun zirvesine ulaşacağını söyledi.Real Madrid'e 42 milyon avro karşılığında transfer olan Tottenham'ın eski oyuncusu Luka Modric, transferinin gerçekleşmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Hırvat oyuncu Real Madrid'le daha önceden her konuda anlaşmaya varsa da, iki takım ücret konusunda bir türlü anlaşamamış, Tottenham Başkanı Dany Levy'nin fiyattaki ısrarcı tutumu transferin uzamasına sebep olmuştu.

İmza töreni sonrası basına yapılan tanıtımında konuşan 26 yaşındaki oyuncu, "Görüşmeler çok uzun sürdü ve iki maçı kaçırdım. Tottenham'ın kondisyon antrenörüyle çalışma halindeydim çünkü Hırvatistan Milli Takımı için de hazır olmalıyım. Real Madrid'in de benden beklediği gibi kondisyonumun zirvesine çıkmak ve tam hazır hale gelmek için birkaç maçta oynamaya ihtiyacım var." dedi.

Jose Mourinho ile birlikte çalışacak olmaktan dolayı duyduğu heyecanı da dile getiren Modric, "Dünyanın en büyük kulübünde olduğum için mutlu, onurlu ve gururluyum. Real Madrid'in beni transfer etmek istediğini ilk anladığımda bu kadar büyük bir kulüp benimle ilgilendiği için çok heyecanlanmıştım. Futbol oynamak ve takımda bir yer edinmek istiyorum. Tottenham'da orta sahanın ortasındaydım. Dünyanın en iyi teknik direktörü olan Jose Mourinho'nun da beni nasıl kullanacağını göreceğiz. Zor olacak fakat bence burada oynayacak kaliteye sahibim. Real Madrid ile kupalar kazanacak mücadelelere kendimi hazırladım." şeklinde konuştu.

Real Madrid'in La Liga'nın ilk iki haftasında sadece bir puan alması sonrasında Jose Mourinho'nun da oyuncuya büyük umut bağladığı kesin.