Osasuna deplasmanında hakeme yaptığı itiraz sebebiyle kırmızı kart gören ve iki maçla cezalandırılan Tito Vilanova'nın cezası için Barcelona itiraz etmeye hazırlanıyor.Barcelona, 2-1 kazanılan Osasuna maçının 70. dakikasında kırmızı kart görerek yedek kulübesinden çıkartılan Teknik Direktör Tito Vilanova'nın cezasını kaldırmak için başvuru yapmaya hazır.

Pazar günü oynanan maçta Barcelona, Tito Vilanova ile üst üste üçüncü galibiyetini elde ederken, genç teknik adam yardımcı hakemle yaşadığı sözlü atışma sebebiyle maçın birinci hakeminden kırmızı kart görüp maçtan dışarı çıkartılmıştı. Maçın hakemi raporunda, teknik direktör için "Yardımcı hakem tarafından uyarıldıktan sonra maçın bir bölümünde şiddetle protesto etti." ifadelerini kullanmıştı.

Pep Guardiola'nın eski asistanıysa durumun tersini iddia ederek, bir faul için masumca itiraz ettiğini savundu. Katalan kulübünün cezaya itiraz etmek için salı gününe kadar süresi bulunuyor.

Barcelona, maçta ilk golü yiyerek mağlup duruma düşmesine rağmen Lionel Messi'nin son bölümde attığı golle üç puana uzanmış ve iki haftası sona eren ligde ezeli rakibi Real Madrid'in beş puan önüne geçmişti.