Benfica Başkanı Vieria, yıldız orta saha oyuncu Javi Garcia ile ilgilenen kulüplerin 30 milyon avroyu gözden çıkarmaları gerektiğini söyledi.Benfica Başkanı Luis Filipe Vieira, 25 yaşındaki defansif orta saha oyuncuları Javi Garcia ile ilgilenen takımların 30 milyon avro gibi bir ücret karşılığında transfer bitirebileceklerini belirtti.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Javi Garcia transferi için diğer kulüplere mesaj veren Vieira, "Garcia ile ilgilenen takım, oyuncunun serbest kalma maddesinde bulunan 30 milyon avroyu getirmediği takdirde transferi bitiremez. Pazarlığı bu rakam belirleyecek." şeklinde konuştu.

Real Madrid altyapısından yetişen Garcia, 2007-2008 sezonunda Osasuna forması giymesinin ardından profesyönel olduğu kulübe geri dönmüştü. Real Madrid ile bir sezon daha mücade eden Garcia, 2009 yılında Benfica ile anlaşmış ve kariyerine Portekiz ekibinde devam etmişti.

İspanya Milli Takımı forması da giymeye başlayan Garcia ile en ciddi ilgilenen takımın Manchester City olduğu biliniyor.