Hırvatistan Milli Takımı eski oyuncusu Jarni, Modric'in kariyeri açısından mükemmel bir zamanlamayla Real Madrid'e transfer olduğunu söyledi.Hırvatistan Milli Takımı formasını 81 defa sırtına geçiren Robert Jarni, vatandaşı Luka Modric için Real Madrid transferinin oyuncunun kariyeri açısından çok doğru bir zamanda gerçekleştiğini belirtti.

Orbyt'ye yaptığı açıklamada Modric adına mutlu olduğunu ifade eden Jarni, "Modric kariyeri açısından harika bir zamanda Real Madrid'e transfer oldu. Futbol adına olgun bir yaşa geldi ve önemli bir ligde oynamanın nasıl olduğu Premier Lig'den biliyor. Transfer esnasında çok fazla sorun yaşasada artık hayalini gerçekleştirebildi." şeklinde konuştu.

İlk haftanın Modric adına kolay olmayacağını dile getiren Hırvat isim, "İlk hafta kesinlikle kolay olmayacaktır fakat Jose Mourinho, onun takıma alışabilmesi için Modric'e yardımcı olacaktır. Modric çok yönlü bir oyuncu. Oyun kurucu olarak oynadığı zaman mükemmel bitirici paslar verebiliyor." ifadelerini kullandı.

Modric, Real Madrid forması giyecek 4. Hırvat isim oldu. Davor Suker, Robert Prosinecki ve Robert Jarni daha öncesinde başkent ekibinin formasını giymişti.