Inter'in yeni orta saha oyuncusu Gargano, küçüklüğünde Play Station oynarken Inter'i seçtiğini ve karşısına Juventus'u aldığını dile getirdi.Inter forması giymeye başlayan Walter Gargano, eskiden bu yana futbol oyunu oynadığı zaman seçtiği takımın Inter olduğunu ve rakip olarak ise karşısına sürekli Juventus'u aldığını ifade etti.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Uruguay'da bulunduğu dönemde de Inter forması giymeyi hayal ettiğini belirten Gargano, "Napoli forması ile mükemmel yıllar geçirdim ve büyük bir tecrübe kazandım. Şimdi ise dünyanın atmosfer açısından en iyi kulübüne geldim. Uruguay'da bulunduğum dönem Inter'i takip eder ve bu formayı giymenin hayalini kurardım. Hatta oyun oynadığım zaman Inter'i seçer, rakibimi ise Juventus yapardım." şeklinde konuştu.

Juventus ile aynı seviyede olduklarını açıklayan orta saha oyuncusu, "Bana kalırsa ile Juventus ile aynı güçteyiz, belki daha da güçlüyüz. Bunu bir yana bırakırsak, katıldığımız 3 turnuvada da şampiyonluk yaşayabiliriz. Bunun için savaşacağız." ifadelerini kullandı.

Oynayacağı mevkiye teknik direktörün karar vereceğini söyleyen Uruguaylı, "Nerede oynayacağıma teknik direktörüm karar verecektir. O beni bu kulüpte görmeyi çok istiyordu. Kendimi Inter formasıyla kanıtlamak istiyorum. Takım arkadaşlarım, kulübe katıldığımda benimle ilgilendiler. Kendimi evimde gibi hissettim." diyerek sözlerini noktaladı.