Daha önce adı Tottenham'la anılan tecrübeli file bekçisi, QPR ile imza aşamasına geldi.QPR, Inter'in file bekçisi Julio Cesar ile anlaşmaya vardı.

Sky Italia'nın haberine göre Brezilyalı oyuncunun transferinin önümüzdeki gün netlik kazanması bekleniyor. Ancak halen Inter ile iki yıllık sözleşmesi bulunan Cesar için QPR, oyuncunun eski kulübüne bir miktar ödeme yapabilir.

Sakatlık problemleri nedeniyle geçen sezon kaleyi Luca Castellazzi'ye kaptıran 32 yaşındaki kaleci, şu an sağlıklı olmasına rağmen 2012-2013 sezonunda henüz forma giyme şansı yakalayamadı.

Yaz ayları boyunca kaleci arayışlarını sürdüren QPR Menajeri Mark Hughes, Paddy Kenny'nin Leeds United'a transfer olmasının ardından kaleye Robert Green'i transfer etmiş, ancak ilk iki haftası geride kalan ligde Green'in performansından memnun kalmamıştı. Takımdan ayrılan kaleci Kenny de kulübün sahibi Tony Fernandes ve teknik direktörü Mike Rigg'e telefonla mesaj göndererek kendisinin yerine kaleye geçen Green'in performansıyla dalga geçmişti. Bu durumun ardından Menajer Hughes da kaleye yeni bir transfer yapmak için düğmeye bastı.

Daha önce adı Tottenham ile de anılan Cesar'ın, geçen sezonun son haftasında Premier Lig'de kalmayı başaran QPR'ı tercih etmesi daha yüksek olasılık olarak gözüküyor.