Liverpool'un menajeri, finansal olarak kendilerinden daha güçlü olan rakipleriyle mücadele edebilmenin anahtarının genç oyunculara daha fazla şans vermek olduğunu öne sürdü.Liverpool Menajeri Brendan Rodgers, Raheem Sterling'in Manchester City maçında etkili bir oyun ortaya koymasının ardından genç oyunculara ilk 11'de yer vermeye devam edeceğini söyledi.

Rodgers'ın Premier Lig şampiyonu karşısında Sterling, Martin Kelly, Sebastian Coates, Joe Allen ve Fabio Borini gibi genç isimlere de şans verdiği 11, kulüp tarihinin son 10 yıldaki en genç kadrosu olarak tarihe geçti. Menajer, genç oyunculara daha sık şans verme politikasının, ligdeki rakiplerle mücadele etme noktasında kendilerinin anahtarı olacağını belirtiyor.

Gazetecilere konuşan Rodgers, "Genç oyuncular sizin için dikenli tel çitin arasından bile koşabilir. Yaşlı oyuncular engelelrle karşılaştıklarında kaçacak delik ararlar veya hiç denemezler. Ancak bu heyecanı Raheem'den alabilirsiniz. Heyecan verici oyuncuları severim ve o da beni heyecanlandıran bir oyuncu. Bu durum genç oyuncular için bir fırsat. Çünkü bazı rakiplerimizin sahip olduğu kadar çok paramız yok. Altyapıdan A takıma oyuncu kazandırma felsefesini kulübe yaymak istiyorum. Bu kulübü, yıllarca sahip olduğu şeyleri geliştirmek ve üst düzey genç yetenekleri takıma kazandırmak istiyoruz." dedi.

Sterling'in kiralık olarak başka takıma gönderilme ihtimali olmadığını kaydeden Kuzey İrlandalı menajer, "Onun önümüzdeki birkaç yılda çok iyi bir futbolcu haline geleceğine kesinlikle eminim. Sadece üzerindeki baskıyı kaldırdığımızdan emin olmalıyız. Uzmanlaştığım alanlardan birinin iyi genç oyuncuların idaresi olduğunu düşünüyorum. Sterling kesinlikle üst seviyede. Scott Sinclair ve o türden oyunculara bakıyorum ve onun o seviyede olduğunu görüyorum. Hatta yaşına göre daha fazla gelişmiş bir isim. Davranışları da harika. Oyuna gerçekten odaklanıyor. Gelir ve iyi çalışır. Sahada da çok efektiftir." ifadelerini kullandı.

Jamaika doğumlu İngiliz oyuncu, Liverpool formasıyla bu sezon Manchester City ve Hearts maçlarında 90 dakika sahada kaldı.