Katalan devinin yeni çalıştırıcısı, bugünkü rakipleri Real Madrid'in Getafe karşısında aldığı yenilginin kendileri için tehlike arz ettiğine inanıyor...Barcelona Teknik Direktörü Tito Vilanova, bugün oynanacak İspanya Süper Kupası rövanş maçı öncesi yaptığı açıklamalarda rakipleri Real Madrid'in sahaya ekstra bir motivasyonla çıkacağına değindi.

Hatırlanacağı üzere Katalan ekibi ligde geçtiğimiz hafta Osasuna karşısında yenik duruma düşmüş ve sahadan 2-1'lik galibiyetle ayrılmıştı. Öte yanda Real Madrid ise Getafe karşısında öne geçtiği maçta rakibine 2-1'lik skorla boyun eğmişti.

Vilanova düzenlediği basın toplantısında, "Real Madrid'in Getafe karşısında aldığı yenilgi onları kesinlikle daha tehlikeli yapacak. Bu normaldir. Aynı durumu biz de yaşayabilirdik. Maçın hem Bernabeu'da oynanacak olması, hem de henüz bir galibiyetleri bulunmaması onları daha da kamçılayacaktır." ifadelerini kullandı.

Sezona kupayla başlamanın iyi olacağını belirten Vilanova, "Yine de kazanamazsak bu her şeyin sonu anlamına gelmez. Sezon uzun bir maraton ve önümüzde birçok kulvar olacak." diye konuştu.

42 yaşındaki teknik adam yeni transferleri Alex Song'a forma verip vermeyeceği yönünde ise net bir açıklama yapmaktan kaçındı.