Brezilyalı file bekçisinin 7 yıllık Inter serüvenine son vermesine artık kesin gözüyle bakılıyor...Inter'in deneyimli file bekçisi Julio Cesar, İtalyan kulübünden ayrılarak QPR'ye transfer olacağı yönündeki haberleri doğruladı.

Brezilya'da yayın yapan Rete Globo'ya konuşan 32 yaşındaki file bekçisi, "Inter'den ayrılacağım. Orada 7 muhteşem yıl geçirdim. Bunun için herkese teşekkür ediyorum. QPR'yi seçtim çünkü Inter'de olduğundan daha çok forma giyeceğim. Ayrıca Premier Lig dünyanın en önde gelen ligi bana göre." ifadelerini kullandı.

Julio Cesar'ın Sportv News'de yer alan açıklamaları ise şöyle: "QPR tarafından bana şans verildiği için çok mutluym. Londra'da yaşamak, İngilizce öğrenmek ve en önemlisi Premier Lig'de forma giyecek olmak beni heyecanlandırıyor."

Inter'den ayrılış sebebini de açıklayan Julio Cesar, "Her şey ücretimde indirime gitmek istenmesiyle başladı. Benim durumumdaki hiçbir futbolcu bu durumu kabullenemez. Ben ikiyüzlü bir insan değilim bu yüzden de bu konuları rahatlıkla dile getiriyorum. İki taraf açısından da en doğru karar olduğun düşünüyorum." diye konuştu.

Julio Cesar 7 yıllık Inter kariyerinde 5 lig, bir de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşamıştı.