Futbolculuk kariyerini noktaladıktan sonra menajerlik yapmak istediğini belirten Lampard, yönetmek istediği tek kulübün Chelsea olduğunu belirtti.Chelsea'nin tecrübeli orta saha oyuncusu Frank Lampard, bir gün kulüpte menajerlik yapmak istediğini açıkladı.

Londra kulübüyle olan sözleşmesinin son yılına giren Lampard, teknik direktörülük deneyimine başlamadan önce futbolculuk kariyerini bitirecek yeni bir sözleşmeye imza atmak istiyor. Yine de Lampard, daha düşük bir kulüpte kendisini kanıtlamak zorunda kalmadan, teknik adamlık yeteneklerini Chelsea'de denemek istediğini söyledi.


The Sun'a konuşan yıldız oyuncu, "Bu biraz egoistçe gelebilir ama kendimi daha düşük bir kulüpte kanıtlamak istemiyorum. Doğrudan Chelsea menajeri olmayı beklemesem de bu kulüp benim menajerlik yapmak istediğim tek kulüp." dedi.

Menajer olarak Chelsea'de başarısız olduğu takdirde kulüpteki itibarının zedeleneceğinin farkında olduğunu belirten Lampard, "Takımı yönetemiyorum diye taraftarların futbolculuk dönemimde yaptıklarımı unutmalarını istemem." ifadelerini kullandı.

Chelsea'deki 11 yıllık futbolculuk döneminde sekiz farklı menajerle çalışan Lampard, pek çok teknik adamlardan farklı yaklaşımlar edindiğini belirterek, "Şüphesiz pek çok olumlu tecrübe edindim. Öğrendiğim en temel şey insanlara uygun bir şekilde nasıl davranacağım oldu. Oyunculara saygı duymak önemli. Bu şekilde onların da saygısını kazanırsınız. Bunu Jose Mourinho ile gördük. Oyuncularla pek çok tartışma yaşadı ancak onunla çalışan futbolcuların çoğunluğu ona büyük saygı duyardı." şeklinde konuştu.

2001 yılından beri Chelsea formasıyla 496 maça çıkan oyuncu, kulübüyle üç Premier Lig, dört Federasyon Kupası, iki Lig Kupası ve bir de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu sevincini yaşadı.