Takımı Malaga ile Şampiyonlar Ligi'nde grup aşamasına yükseldiği için çok mutlu olduğunu belirten Joaquin, devler arenasında gidebildikleri kadar ileriye gideceklerini söyledi.Şampiyonlar Ligi'nin grup aşamasına kalmayı başaran Malaga'nın İspanyol yıldızı Joaquin, bu kupada gidebildikleri kadar ileriye gitmeye çalışacaklarını belirtti.

Play-off turunda eşleştiği rakibi Panathinaikos'u ilk maçta iç sahada 2-0 yendikten sonra salı günü oynanan rövan şamında 0-0 berabera kalan Malaga, adını Şampiyonlar Ligi'nde yazdırdı.

Başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Joaquin, UEFA'nın resmi sitesine yaptığı açıklamada, "Grup kuraları çekilirken bütün rakiplerimizin zorlu olacağını biliyoruz. Fakat gruplara kaldık ve mücadelenin keyfini çıkartarak gidebileceğimiz kadar ileriye gitmek istiyoruz. Kulüp için karmaşık bir yaz geride kaldı çünkü pek çok önemli oyuncu takımdan ayrıldı. Aldığımız bu sonuçla kulübün çalışma etiği, davranışı ve alçakgönüllülüğü hak ettiği değeri kazandı. Bu kadar çalıştıktan sonra Şampiyonlar Ligi'nin grup aşamasına kalabilmek mutluluk verici. Avrupa'nın en iyi takımları arasında yer alabildiğimiz için çok mutluyum." dedi.

Malaga'nın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri perşembe günü yapılacak kura çekimi sonrasında belli olacak.