Juventus ile yollarını ayrıan tecrübeli oyuncu Sion ile anlaşamadı. Efsane ismin kariyerine Avustralya'da devam etmesi bekleniyor.Juventus ile sözleşmesi sona erdikten sonra henüz bir kulüp ile anlaşamayan Alessandro Del Piero, son olarak Sion'un teklifini de reddetti. Bu gelişme üzerine yıldız oyuncunun önümüzdeki 48 saat içerisinde Avustralya'nın Sydney FC kulübü ile anlaşması bekleniyor.

Sydney kulübünün CEO'su Tony Pignata, çarşamba günü iki video konferansı yaptığı 37 yaşındaki oyuncuya 2 milyon avroluk bir sözleşme önerdi.

Pignata verdiği demeçte "Del Piero ile futbol hakkında ve Sydney'deki yaşan hakkında konuştuk. Ona teklifimizi yaptık. 48 saat içerisinde cevap bekliyoruz. O yaşayan bir efsane. Sydney'e gelmeyi kabul etmesi durumunda bu büyük bir olay olur. Bu sadece kulüp için değil lig açısından da önemli bir girişim." dedi.

İtalyan basınında Del Piero'nun ismi, Sydeny'in yanı sıra Tottenham ve Celtic ile de anılıyor.

19 sezon boyunca Juventus forması ile 513 lig maçına çıkan Del Piero, 208 gol kaydetti. Tecrübeli oyuncu 91 defa giydiği İtalya forması ile de 27 kez rakip fileleri havalandırdı.