Portekizli süper yıldız, İspanya Süper Kupası'nı kazanarak kötü başladıkları sezonda işleri düzeltmek için güven tazelediklerini belirtti.Real Madrid'in süper yıldızı Cristiano Ronaldo, İspanya Süper Kupası'nda 3-2'nin rövanşında Barcelona'yı 2-1 yenerek bu sezonki hedeflerini gerçekleştirmek için güven kazandıklarını belirtti.

Kulübünün resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Ronaldo, "Maça çok iyi başladık ve iki gol bulduk. Bu güvenimizi arttırdı. İlk yarıda iyi oynadık ve pek çok pozisyon bulduk. İkinci yarıda tempoyu düşürdük, çünkü yorgunduk. Yine de kazanmayı hakettik." dedi.

Önemli bir kupa kazandıklarını sözlerine ekleyen Portekizli yıldız, "Bu kupa bize güven kazandırdı. Şimdi bunu kutlamalıyız. Ama ligde işleri yoluna koymalıyız. Barcelona ile aramızın çok açılmasına izin vermemeliyiz." ifadelerini kullandı.

Arbeloa da Ronaldo ile benzer açıklamalarda bulunarak "Çok mutluyum. İnanılmaz bir oyun ortaya koyduk. Çok daha farklı kazanabilirdik. Ama önemli olan kupayı kazanmak ve taraftarlarımızı mutlu etmekti. Bundan sonra ligde de Barcelona'ya karşı oynadığımız gibi oynamak istiyoruz." şeklinde konuştu.