Manchester Unitedlı golcü isim Berbatov, Fulham transferinin sona ermesinden önce "yeni" takımının sağlık kontrolünden geçecek.Transfer döneminde adı en fazla duyulan ve Manchester United ile yollarının ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Dimitar Berbatov, Fulham ile sağlık kontrolünden geçmesinin ardından Londra kulübüyle sözleşme imzalayacak

Fulham ile sağlık kontrolünden geçecek olan Berbatov, Manchester United forması giyerken haftalık 60 bin pound yerine Londra kulübünden 70 bin pound alacak. Transfer gerçekleştiği takdirde Fulham için ter döken oyuncular arasında en çok para kazanan oyuncu Berbatov olacak.

Manchester United Menajeri Sir Alex Ferguson, son iki sezondur Bulgar oyuncuya forma şansı vermemeye başlamıştı. Robin van Persie transferiyle hücum hattı iyiden iyiye kalabalıklaşan ve bu mevkide Wayne Rooney, Danny Welbeck ve Javier Hernandez gibi isimlere sahip olan Manchester United, Berbatov ile yollarını ayırmaya karar vermiş durumda.

Berbatov henüz iki gün önce Fiorentina ile anlaşmış fakat Juventus bu transferde devreye girince oyuncunun aklı karışmıştı. Floransa kulübünün yetkilileri Berbatov ve oyuncunun menajerinin uçak parası ödendiğini belirterek, "İkisinin uçak parası kulübümüz tarafından ödendi fakat onlar buraya gelmedi. Bunlar spor etiğine uygun hareketler değil. Böyle bir oyuncuyu kadromuza katmadığımız için mutluyuz." şeklinde konuştu.

Forvet oyuncusuyla adı geçen kulüpler arasında West Ham United, Zenit St. Petersburg ve Dynamo Kiev gibi takımlar bulunuyordu.