Inter forması giyen Coutinho, Cassano transferinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve yeni takım arkadaşını övdü.Interli orta saha oyuncusu Philippe Coutinho, takımın yeni transferi Antonio Cassano ile birlikte oynamaktan dolayı mutluluk duyacağını belirtti.

Basın toplantısında yaptığı açıklamada Cassano gibi bir oyuncunun takıma büyük katkı vereceğini söyleyen Coutinho, "Cassano transferinden çok mutluyum. O çok kaliteli bir oyuncu ve bu transfer bize katkı sağlayacaktır. Şahsen kendi işime odaklandım ve sahaya çıktığımda elimden gelenin en iyisini yapmak için oynayacağım. Kendimi geliştirmeye ve bir şeyler öğrenmeye devam etmeliyim." şeklinde konuştu.

Geçen sezonu Espanyol forması altında kiralık olarak geçiren ve Inter forması giyen arkadaşı Samuele tavsiyelerde bulunduğunu açıklayan ofansif orta saha oyuncusu, "Samuele ile konuşup Espanyol forması giymesinin kendisi için iyi olacağını belirtti. Ben oraya gitmekten dolayı çok mutluyum, beni çok iyi karşılamışlardı. Eminim aynısını arkadaşım için de yaparlar çünkü o gerçekten harika bir isim." ifadelerini kullandı.