Juventus'tan ayrılan yaşayan efsane Alessandro Del Piero, yeni sezonda Avustralya'da Sydney FC forması giyecek.Juventus'tan ayrıldıktan sonra İsviçre'nin Sion takımını reddeden ve adı birçok takımla anılan Alessandro Del Piero, Sydney FC yetkililerinden gelen açıklamalara göre gelecek sene Avustralya'da kulüplerinin formasını terletecek. Takım CEO'su Tony Pignata, kısa süre içinde İtalya'ya gidip transferi tamamlayacak.

Başkanı Scott Barlow Kulübün resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, "Bu hem Sydney FC, hem de Avustralya futbolu için çok büyük bir olay. Del Piero bizi seçtiği için onurlandırılmış gibi hissediyorum. Tony Pignata ve Lou Sticca gibi isimlere de emekleri için teşekkür ediyorum" dedi.

Del Piero'nun kardeşi ve danışmanı olan Stefano Del Piero ise henüz imzaların atılmadığını hatırlattı ve resmi bir şeyin olmadığını söyledi.

Juventus forması ile 513 maçta sahaya çıkan Alessandro Del Piero, İtalya Ligi’nde 2011-2012 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan takımında son kez forma giymişti. Del Piero, 2006 yılında da İtalya ile dünya şampiyonluğu yaşamıştı.