Fulham, Manchester United'ın yıldız forvet oyuncusu Dimitar Berbatov'u kadrosuna kattığını duyurdu.Manchester United'ın tecrübeli forvet oyuncusu Dimitar Berbatov, eski takımıa Fulham'a transfer oldu.

Bulgar golcü, son yıllarda Menajer Alex Ferguson ile aynı zeminde buluşmakta zorluk çekmiş ve takımdan ayrılmak istediğini sık sık dile getirmekten çekinmemişti.

Yeni takımıyla 2 yıllık sözleşme imzalayan Berbatov, resmi internet sitesine yaptığı açıklamada duygularını ifade ederken "Fulham'a döndüğüm için gerçekten mutluyum ve yeniden Martin Jol'la çalışmak için sabırsızlanıyorum. Fulham'ın benimle ilgilendiğini duyduğumda karar vermem zor olmadı. Burada kendimi iyi hissediyorum." şeklinde konuştu.

Menajer Martin Jol da yıldız forvete olan hayranlığını dile getirirken "Dimitar benim her daim takdir ettiğim bir oyuncu olmuştur. Benimle birlikte Spurs'da gayet iyi performanslar sergilemişti. Bunu burada sürdüreceğine inanıyorum. Diğer kulüplerin ilgisine rağmen onu Fulham'a gelme konusunda ikna edebildiğimiz için mutluyum." şeklinde konuştu.

Dimitar Berbatov, Fulham'a transferinin öncesinde Fiorentina ve Juventus'un tekliflerini geri çevirmişti.