Ajax'ın Hollandalı savunmacısı Van der Wiel, "yüzde 80 ihtimalle" Paris Saint Germain'e transfer oluyor.Paris Saint Germain, Gregory Van der Wiel için kulübü Ajax'la anlaşmaya vardı.

Oyuncunun menajeri Mino Raiola'dan edinilen bilgiye göre, kadrosuna iyi bir sağ bek katma arayışında olan Paris temsilcisi, cuma sabahı görüşmelerde son aşamaya geldi.

Raiola, "Kulüpler anlaşmaya vardı. Şimdi transferi bitirmek istiyoruz. Yüzde 80 oranında bitirdik fakat halen bazı önemli detaylar mevcut. Kontratın süresi konusunda henüz anlaşmaya varamadık." dedi.

24 yaşındaki Hollandalı oyuncu da De Volkskrant'a yaptığı açıklamada PSG'nin kendisini kadroya katma isteğinin kararında etkili olduğunu belirterek, "Paris Saint Germain, hedefleri olan harika bir kulüp. Ajax'ta harika zamanlar geçirdim ancak ayrılık zamanı gelmişti. İki kez Hollanda Ligi şampiyonluğu yaşayıp, Şampiyonlar Ligi'nde oynadım. Yeni bir maceraya ihtiyacım var." şeklinde konuştu.

Hollandalı oyuncunun kulübüyle 2013'ün Haziran ayına kadar süren sözleşmesi bulunsa da Ajax, oyuncuyu satıp para kazanmak istiyor. 6 milyon avro civarında bir ücretle Ajax'ın oyuncuyu bırakması bekleniyor.

Daha önce Roma ve Newcastle United'dan gelen teklifleri reddeden Van der Wiel ile Inter'de ilgilenmişti