Arsenal'da oynayan vatandaşı Santiago Cazorla'ya övgüler yağdıran Liverpool'lu Jose Enrique, Topçular'ı yenerek mevcut gidişatı iyiye çevirebileceklerine inanıyor.Liverpool'un İspanyol bek oyuncusu Jose Enrique, Arsenal'da forma giyen vatandaşı Santiago Cazorla'ya övgüler yağdırdı ve Londra ekibini yarınki maçta yenerek moral toplayabileceklerini söyledi.

Merseyside ekibinin resmi internet sitesine konuşan Enrique vatandaşı hakkında "Santi Cazorla muhteşem bir futbolcu, en iyilerden birisi." ifadelerini kullandı ve sözlerine "Arsenal hayranlık verici bir takım; Robin van Persie'yi sattılar, geçen sezon da Samir Nasri'yi kaybettiler ama ligde ilk dört içinde yer almayı başardılar." diyerek devam etti.

Liverpool sezona bir mağlubiyet ve bir beraberlikle başlamıştı. İspanyol savunmacı bu durumu tersine çevirebileceklerini iddia etti ve "Real Madrid de lige bizim gibi başladı, bu durum henüz hiçbir şeyi kanıtlamaz. Eğer Arsenal'ı yenersek herkese olumlu bir mesaj vermiş oluruz. Biri Manchester City'ye, üçü Arsenal'a karşı alınacak dört puan bence iyidir. Anfield'da oynayacağız, kendi sahamızda büyük takımlara karşı daha iyi oynuyoruz. İyi bir kadromuz var ve takviyelerle güçlendik." şeklinde konuştu.

Kırmızılar geçtiğimiz sezon ligi sekizinci sırada bitirmişti.