Milan efsanelerinden Ruud Gullit, kadrosunda büyük kayıplar yaşayan Milan'a sabredilmesi gerektiğini düşünüyor.Hollanda Milli Takımı ve Milan efsanelerinden Ruud Gullit, İtalyan devinin oluşturduğu kadronun yeni bir ekip olduğu ve bu tarz takımların zamana ihtiyaç duyduklarını açıkladı.

UEFA resmi sitesine yaptığı açıklamada eski takımını değerlendiren Gullit, "Milan, Şampiyonlar Ligi mücadelesinde nereye kadar ilerler bunu söylemek zor. Yeni bir takım kurdular ve oldukça gençleştiler. Evinde oynadıkları ilk lig maçını kaybettiler. Zamana ihtiyacı oldukları kesin." şeklinde konuştu.

Kendi zamanındaki Milan ile günümüzün Barcelonası'nı kıyaslaması istenen Hollandalı eski oyuncu, "Ne olurdu bilemem, çok farklı bir zamandayız. Sadece bugün oynanan oyununun o gün oynanan oyundan daha hızlı olduğunu söyleyebilirim. Karşılaştırma yapmak isterim ama çok yanlış olur, bu yüzden hiç gerek yok. Bu zamanın futbolu gerçekten çok iyi ve bundan tat almaya çalışmalıyız. Biz zamanında üst üste iki Şampiyonlar Ligi kupası almıştık ve bu hala kırılamadı. Bunun için çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Gullit'in de forma giydiği Milan, 1989 ve 1990 yılında Şampiyonlar Ligi kupasını müzesine götürmüştü.