Amerika Milli Takımı Teknik Direktörü Klinsmann, Dempsey transferinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.Amerika Birleşik Devletleri Teknik Direktörü ve bir dönemlerin Almanya Milli Takımı efsane forvet oyuncusu Jürgen Klinsmann, Fulham ile yollarını ayırarak Tottenham ile anlaşan Clint Dempsey adına mutlu olduğunu söyledi.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Tottenham ile anlaşan Dempsey adına mutlu olduğunu dile getiren Klinsmann, "Bu transferin çözülmesinden dolayı çok mutluyuz. Lig sürekli 4. basamak ile 6. basamak arasında bitiren bir takıma transfer olması iyi oldu. Onun adına heyecanlanıyorum. Ben de Tottenham için ter dökmüştüm. Daha iyi bir kulübe transfer olması önemliydi. Transfer sürecinde yaşananlar pek güzel şeyler değil. Bu kötü zamanlarda bazı şeylerden endişe duymak normal." şeklinde konuştu.

Amerika Milli Takımı 24 kişilik kadrosuna çağrılan Dempsey için hazırlık testleri uygulanacağını belirten teknik direktör, "Sezon öncesi kampını kaçırdığı için şu anda onu test etmeliyiz. Onunla oturup konuşmamızın ardından nasıl bir halde olduğunu birlikte değerlendireceğiz. Fiziksel durumuna bakacağız. Eğer hazır değilse bir an önce geri dönmesi adına çalışmalarımıza şekil vereceğiz." dedi.