Liverpool'un Amerikalı sahibi John Henry, taraftarlarına yazdığı açık mektupta transfer döneminden ve gelecekteki hedeflerinden bahsetti.Liverpool'un sahibi John W. Henry, taraftarlara yazdığı açık mektupta, transfer sezonunda başarısız oldukları yönündeki görüşlere katılmadığını ve gelecek için uzun vadeli planlar yaptıklarını ifade etti.

Kırmızılar'ın kadrosuna bir forvet oyuncusu katamamasından dolayı kendisinin de hayal kırıklığına uğradığını belirten fakat transfer döneminde iyi işler çıkardıklarını iddia eden Henry, gelecekteki planlarını da açıkladı.

Kulübün resmi internet sitesinden yayınlanan mektupta "Transfer döneminde Joe Allen, Nuri Şahin ve Fabio Borini gibi üç genç fakat çok yetenekli futbolcu transfer ettik. Ayrıca Samed Yeşil ve Oussama Assaidi gibi potansiyeli yüksek futbolcular da aldık. Öte yandan kimse üç önemli futbolcumuzu takımda tutabildiğimizi de gözden kaçırmamalı. Daniel Agger, Luis Suarez ve Martin Skrtel kadroda kaldı." ifadeleri kullanıldı.

Harcamaların Finansal Fair Play kuralları içerisinde ve gelire bağlı olarak yapılması gerektiğini söyleyen ve bu doğrultuda hareket ettiklerini iddia eden Henry ayrıca, gelecek için yaptıkları planların başarılı olmasının uzun zaman alabileceğini de ifadelerine ekledi.

Söz konusu mektupta bu konu hakkında da "Kimse bizim kulübe bağlılığımızdan şüphe etmemeli. Brendan Rodgers gibi genç ve yetenekli bir menajerimiz var. Bu, devam eden bir süreç. Brendan'ın felsefesini kadroya uygulaması zaman alacak ve bu tam da uzun vade için ihtiyacımız olan şey. Son olarak şunu söyleyebilirim: Kulübün mülkiyet hakkına sahip olmamızın kâr etmeyle alakası yok. Popüler görüşün aksine kulüp sahipleri sporla daha fazla kazanmak için uğraşmaz. Biz her gün kulübü daha ileri taşımak için daha fazla gelir elde etmesini sağlamaya çalışıyoruz. Tek bir teşvik edici hedefimiz var, o da Premier Lig'i kazanmak ve taraftarımızın istediği şekilde futbol oynayabilmek. Sadece doğru şeyleri yaptığımızda bu gerçekleşecek. Liverpool'u uzun vadede destekleyecek her taraftarın düşlediğini yerine getireceğiz." ifadelerine yer verildi.

Liverpool bu sezon şimdiye kadar Premier Lig'deki üç maçından sadece bir puan alabildi.