Real Madrid, mutsuz olduğunu söyleyen Portekizli yıldızının sözleşmesini yenilemesi halinde 45 milyon avroluk bir yükün altına girecek.Real Madrid'in süperstarı Cristiano Ronaldo'nun mutsuzluğunun sözleşmesinden kaynaklandığı ihtimali her geçen gün kuvvetleniyor.

3-0 kazandıkları Granada maçında iki gol atmasına rağmen gol sevinci yaşamayan Portekizli oyuncunun 2015'te bitecek sözleşmesinin yenilenmesi için yapılan görüşmelerdeki tıkanmayı sorun ettiği düşünülüyor. Zira İspanyol basınında bu konuyla ilgili olarak yer alan haberlerin tamamında Ronaldo'nun sözleşme görüşmelerini tıkandığı ifadesi yer alıyor.

Dpa'nın kulübe yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre Ronaldo, başkan Florentino Perez'le cumartesi günü görüştü. Ancak bu görüşmede mutsuzluğunun nedenini açıklamadı. Kulüp kaynaklarından yapılan açıklamada "Her şey bizim için sürpriz oldu. İki haftalık milli takım arasından sonra bu sorunlar ortaya çıktı. Herkes Süper Kupa zaferini kutlarken böyle bir sorunla gelmesi şaşırtıcı oldu." ifadelerini kullandı.

Yıllık 10 milyon avro kazanan Ronaldo, 2015'te bitecek sözleşmesini yenileyerek dünyanın en çok kazanan futbolcusu olmak istediği tahmin ediliyor. Ne var ki İspanya'da "Beckham Yasası" olarak bilinen bir yasaya göre Ronaldo'nun maaşı üzerinden ödediği vergi yüzde 23'lük bir oranda sabitlenmiş durumda. Real yönetimi, Ronaldo'nun mevcut sözleşmesi için 15,5 milyon avroluk bir vergiyi ödüyor. Ancak Ronaldo'nun ücretinin 15 milyon avroya yükseltilmesi halinde yıllık vergi miktarı 31 milyon avroya yükselecek.

Oyuncunun menajeri Jorge Mendes de konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Yaşadığı sorunların ne olduğunu açıklamak Ronaldo'ya kalmış. Onunla olan ilişkimi herkes biliyor. Ben de onun iyiliğini istiyorum." diyerek oyuncusunu korudu.

Real yönetiminin sözleşmeyi yenilememesi halinde Ronaldo'yu bedavaya kaptırma riski bulunuyor.