Clint Dempsey, Fulham ile yollarını iyi bir şekilde ayırmadığını ve Tottenham'a imza attığı için mutlu olduğunu söyledi.Fulham'dan Tottenham'a transfer olan hücum oyuncusu Clint Dempsey, daha iyi bir kulübe geldiği için keyifli olduğunu açıkladı.

The Guardian'a yaptığı konuşmada yeni takımı hakkında bilgiler veren ve sahalarda yer almayı özlediğini dile getiren Dempsey, "Transferim sonrası kendimi rahatlamış hissediyorum. Yeniden forma giymek ve futbol oynamak istiyorum. Burada mükemmel bir uyum var. Geçen sezon ligde elde ettikleri başarı ile Şampiyonlar Ligi'ne gitme hakkı kazandılar ama bu teknik olarak olmadı. Şehir değiştirmediğim için ailem de burada. Bu yüzden mutluyum. Kızım için de okul bulduk. Daha iyisi olamaz." dedi.

Fulham forması giydiği dönemde de daha iyi bir takımda oynamak istediğini dile getirdiğini belirten Amerikalı, "Her zaman daha iyi bir takımda oynamak istedim. Bu bir sır değil. Bunu oldukça sık dile getirdim. Birgün Şampiyonlar Ligi'nde de oynamak istiyorum. Gerçi şu anda içinde bulunduğum kulüp bu potansiyele sahip. Kaliteli bir takıma geldiğimin farkındayım." şeklinde konuştu.

Eski kulübüyle yollarını iyi ayırmadığını ifade eden hücum oyuncusu, "Bu şekilde kulüpten ayrıldığım için hayal kırıklığına uğradım. Neyse ki geçmişte kaldı. Artık Tottenham için ter döküyorum ve bu kulübü düşünüyorum. Fulham taraftarına teşekkür ederim, orada mükemmel 5 yıl geçirdim." diyerek sözlerini noktaladı.