Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Roberto Carlos, Cristiano Ronaldo'nun UEFA'da yılın en iyi oyuncusu ödülünü alamadığı için mutsuz olduğunu savundu.Real Madrid efsanelerinden Roberto Carlos, kulüpte mutsuz olduğunu açıklayan Cristiano Ronaldo'nun probleminin, UEFA Yılın En İyi Futbolcusu ödülünü Andres Iniesta'ya kaptırmak olduğunu savundu.

La Liga'da Granada'yı 3-0 ile mağlup eden Real Madrid'de, Ronaldo'nun attığı iki gole de sevinmemesi dikkatleri çekmiş, Portekizli oyuncu maçın ardından yaptığı açıklamada mutsuz olduğu için sevinmediğini ifade ederek herkesi şoka uğratmıştı.

Radio Marca'ya konuşan Carlos, konu hakkındaki fikirlerini sorulması üzerine "Bence Cristiano, geçtiğimiz günlerde o ödülü Andres Iniesta'nın kazanmış olmasından dolayı bozuldu. Ben ona nasıl biliyorsa öyle oynamaya devam etmesini öneririm. Kafaya takmamalı. Kutlama yapmak istemiyor olabilir ama taraftarlar istiyorlar." şeklinde konuştu.

Kaka'nın durumuna da değinen Fenerbahçe'nin eski yıldızı, "Kaka için önemli olan kendi imajını koruması ve çok çalışması. Bu seviyesini sürdürdükten sonra takımdan ayrılacaksa bile, bunu başı dik bir şekilde yapar." dedi.

Roberto Carlos, 1996 ve 2007 yılları arasında formasını giydiği Real Madrid'le önemli başarılar kazanmıştı. Brezilyalı efsane, kariyerine Anzhi'ye danışmanlık yaparak sürdürüyor.