Arsenal forması giyen Podolski, Liverpool maçında yeni takımıyla ilk golünü atmasının ardından yaptığı açıklamada, sahaya galibiyet için çıktığını belirtti.Arsenal'in yıldız hücum oyuncusu Lukas Podolski, Liverpool maçında Arsenal kariyerindeki ilk golünü kaydetti. Alman oyuncu sahaya sadece galibiyet için çıktığını söyledi.

Kulübün resmi sitesine yaptığı açıklamada galibiyet için mücadele ettiğini ifade eden Podolski, "Sahaya çıktığımda, galip gelmek için elimden geleni yaparım. Başka bir şey aklımın köşesinde olamaz. İlk golü Liverpool gibi güçlü bir takım ve onlarım mükemmel taraftarının önünde attığım için mutluyum. Ayrıca 3 puan kazandığımı için de ayrı sevinçliyim. Kazanmak için savaşmalı, koşmalı ve mücadele etmeliyiz." dedi.

İlk iki maçta iyi oynamalarına rağmen galip gelemediklerini açıklayan yeni transfer, "İlk iki maçta iyi oynadık fakat istediğimizi alamadık. Buna rağmen galip gelemediğimiz zaman basın hemen iyi oynamadığımızı belirtiyor. O maçlarda sadece gol atamadık. Arsenal sistemini seviyorum, bana çok uygun bir yapısı var." diyerek sözlerini noktaladı.

Liverpool deplasmanında Arsenal, Podolski ile ilk yarıyı 1-0 önde tamamlamasının ardından ikinci yarıdda da bir diğer isim Santi Cazorla ile sonuca gitti ve sahadan 2-0 galip ayrılarak ligde ilk galibiyetini aldı.

Arsenal, Podolski için Köln kulübünün hesabına 12 milyon avro yatırdı.