Kulüp Başkanı Peter Hill-Wood, takımın bu sezon Premier Lig'de şampiyonluğa ulaşacağına inanıyor.Arsenal Başkanı Peter Hill-Wood, 2004 yılından bu yana ilk defa Premier Lig'de şampiyonluk yaşamaya bu denli yakın olduklarını düşünüyor.

Premier Lig'e Stoke City ve Sunderland karşısında elde ettiği golsüz beraberliklerle başlayan Topçular, Liverpool'u deplasmanda 2-0 yenerek moral buldular.

London Evening Standard'a konuşan Hill-Wood, iyimser açıklamalarda bulunurken "Premier Lig'i kazanma şansımızın oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum. Neden olmasın ki? 2005'ten bu yana herhangi bir kupa kazanamamış olmamız bizi endişeye sevk etmiyor. Liverpool 20 küsür yıldır lig şampiyonluğunu kazanamadı." şeklinde konuştu.

Etrafa saçacak paralarının olmadığını dile getiren başkan, "Eğer milyarlarca petro-dolar'ınız yoksa, kupalar kazanmak için daha zorlu yollardan geçiyorsunuz. Biz de elimizdeki yetenekli oyuncularla bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz." dedi.

Peter Hill-Wood, Theo Walcott'a sundukları kontrat teklifinin oyuncu tarafından kabul görmediğini ve bu cephede yeni bir gelişme olmadığını da sözlerine ekledi.