Fulham, Tottenham'a transfer olan Clint Demspey hakkında kanunsuz olduğuna inandıkları girişimlerinden dolayı Liverpool'u yetkili mercilere şikayet etmeyi seçti.Premier Lig ekiplerinden Fulham, Liverpool'u Clint Dempsey hakkında usulsüz transfer girişiminde bulundukları gerekçesiyle yetkili mercilere şikayet etti.

29 yaşındaki futbolcu, yaz transfer döneminde adı sıklıkla Liverpool'la anılmasına rağmen Tottenham'a transfer olmuştu. Fulham, Merseyside ekibi bu transferi gerçekleştiremese de Kırmızılar'ın başına bela açacak gibi görünüyor.

Barclays Premier Lig'in internet sitesinden yapılan bir açıklamada konuyla alakalı olarak "Fulham'dan Liverpool FC yetkililerinin yaptığı birtakım yorumlarla alakalı bir şikayet aldık ve konuyu değerlendiriyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Liverpool sezon öncesine ABD'de kamp yaptığı esnada Fenway Spor Grubu'nun internet sitesinde, Dempsey'nin Kırmızılar'a transfer olduğu sehven açıklanmıştı. Menajer Brendan Rodgers ise konu hakkında "Clint transferini soruşturduğumuz bir oyuncu, bu kadar basit. O çok yetenekli bir futbolcu ama diğer kulüplerin oyuncuları hakkında konuşmak istemiyoruz." demişti.

Merseyside ekibi yeni sezonda şimdiye kadar oynadığı üç Premier Lig maçından sadece bir puan alabildi.