Radamel Falcao, efsane İtalyan golcü Filippo Inzaghi'nin kendisi için büyük bir esin kaynağı olduğunu itiraf etti.Atletico Madrid'in Kolombiyalı yıldızı Radamel Falcao, AC Milan efsanesi Filippo Inzaghi'nin kendisi için bir ilham kaynağı olduğunu söyledi.

Tuttosport'a konuşan Falcao konuyla alakalı olarak "Mario Yepes'ten Inzaghi'nin benim için bir Milan forması imzalamasını istediğim doğru. Onu hep takdir ettim, muhteşem bir gol atma yeteneği vardı. Tarzıyla bana hep ilham kaynağı oldu." ifadelerini kullandı.

26 yaşındaki golcü daha sonra transfer dedikodularına da değinerek sözlerine "Gerçek şu ki eşim ve ben Madrid'de çok mutluyuz. Burada dört yıllık bir sözleşmem var. Transfer konularını kulüp yöneticilerine ya da menajerime sorabilirsiniz." ifadeleriyle devam etti.

Falcao ayrıca Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi'ye de övgüler yağdırdı ve "Onlar şüphesiz dünyadaki en iyi iki oyuncu. Messi geçen sezon 50, Ronaldo 46 gol attı, ben sadece 24 tane atabildim." dedi.

Yetenekli golcü bu sezon şimdiye kadar Chelsea ve Athletic Bilbao'ya karşı hat-trick yaparak hızlı bir başlangıca imza atmıştı.