Hollanda kadrosunda buluan Kuyt, milli takımın son zamanlarda yaşadığı konuları yorumladı.Hollanda Milli Takımı forması giyen hücum oyuncusu Dirk Kuyt, son zamanlarda takım olarak yaşadıklarını ve kendilerine yeniden güvenmeleri gerektiğini söyledi.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada rakiplerinin artık kendilerinden korkmadığını dile getiren Kuyt, "Rakiplerimiz eskiden bizden daha çok korkuyordu fakat bu dönem geride kalmış gibi. Bunu yeniden kazanmalıyız. Bir sondaki Dünya Kupası'nda en az yarı finale gelmemiz lazım. Ülke olarak her turnuvaya kazanmak için gidiyoruz. Aksi takdirde zaten evde oturur ve gitmezdim." dedi.

Eskiden kazanmaya inandıklarını fakat bunun yavaş yavaş kaybolduğunu belirten Fenerbahçeli oyuncu, "Avrupa Şampiyonası bizim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Van Marwijk yönetiminde mükemmel bir 3.5 sene geçirdik. Kendimizi iyi hissediyorduk. Kimin oynaması, nerede oynaması önemli değildi çünkü kazanacağımıza inanıyorduk. Bu duygular artık geride kaldı. Kendimize olan güvenimizi yenilememiz lazım." şeklinde konuştu.

Takım futbolu oynamanın önemine değinen Kuyt, "Futbolda önemli olan takımın, bireyden daha önce geldiğini bilmektir. Eğer Yunanistan bile Avrupa Şampiyonu olabiliyorsa biz Dünya Kupası kazanabiliriz. İki yıl içinde çok şey değişebilir." diyerek sözlerini noktaladı.