Avustralya Ligi takımlarından Sydney ile anlaşan Del Piero, Juventus sevgisinin hiçbir zaman bitmeyeceğini söylerken transfer süreci hakkında bilgiler verdi.Juventus ile sözleşmesinin bitmesinin ardından Avustralya Ligi ekiplerinden Sydney FC ile anlaşan Alessandro Del Piero transfer sürecini anlattı.

Düzenlenen basın toplantısında kendisiyle pek çok kulübün iletişime geçtiğini belirten Del Piero, "İki yıl boyunca burada olacağım. Sydney ile sözleşme imzaladığım için mutluyum. Onlar için oynayacağım. Transfer döneminde pek çok kulüp benimle iletişime geçti. Liverpool bunlardan biri. Hepsine teşekkür ederim. Yeni bir maceraya başlıyorum. Bana bu imkanı sundukları için Sydney yönetimine teşekkür ve taraftarına teşekkür ederim. Mükemmel bir şehri ve ülkeyi keşfedeceğim. Juventus kalbimde yaşamaya devam edecek. Umarım Avustralyalılar futbolu daha çok sever." dedi.

Sydney Başkanı Scott Barlow ise yaptığı konuşmada transfer ülke futbolu için önemli olduğunu vurgularken, "Sydney ve ülke futbolu için önemli bir transfer oldu. Del Piero uluslararası bir oyuncu ve bir simge. Bundan sonra bizimle birlikte olacağı için gurur duyuyuroz. Ülke futbolunu ileriye taşır diye umuyorum." şeklinde konuştu.

İtalyan efsane oyuncusu kariyeri boyunca altyapısında yetiştiği Padova ve Juventus dışında başka bir kulüpte oynamamıştı.