Malaga'nın yeni asbaşkanı, Katarlı sahiplerin kulübe yatırım yapmaktan vazgeçtiklerine yönelik haberleri yalanladı.Malaga Asbaşkanı Moayad Shatat, Şeyh Abdullah Al-Thani'nin kulübün hedeflerine hâlâ sıkı sıkıya bağlı olduğunu belirtti.

İki yıl önce Katarlı milyarderler tarafından satın alınan kulüp, 100 milyon avro'luk harcamayla La Liga'da rekabetçi bir takım haline getirilmişti. Buna rağmen kulüp, UEFA'nın Finansal Fair-Play standartlarıyla çelişince Santi Cazorla ve Jose Rondon'un satılışlarının ardından Al-Thani'nin kulübü de satmayı düşündüğüne yönelik haberler yer almıştı.

Temmuz ayından beri görevde olan Shatat ise çarşamba günü yaptığı açıklamada Katarlı sahiplerin kulübü başarıya taşımak için görevin başında olduklarını kaydetti. Shatat, "Kulüpten ayrılacağımızı hiçbir zaman söylemedik. Bu projeye başladık, çok para yatırdık ve durmaya niyetimiz yok. Kulüp için en iyisini istiyoruz. Yatırım yapmak istiyoruz ancak bunu doğru yerde yapmalıyız. Şeyh her zaman Malaga ile ilgilendi ve kulüp satılık değil. Kulübün sahipleri her şeyi Katar'dan yakından izliyorlar. Sorun olabilecek her şeyi hep birlikte çözeceğiz." ifadelerini kullandı.

Javi Martinez'i Bayern Münihe satan Athletic Bilbao'nun kendi oyuncuları Nacho Monreal ile ilgilenmesi hakkında sorulan soruya da Shatat, "Borçlarımızı kapattık. Şu anda gelirimizi arttırmanın yollarını bulmalıyız. Ancak bunu oyuncuları satarak gerçekleştirmeyeceğiz. Monreal konusu da kapandı. Satmaktan ziyade yeni oyuncuları takıma katmaya çalışıyoruz." şeklinde cevap verdi.