İngiliz devleri Manchester City ve Chelsea, Atletico Madridli golcü oyuncu Falcao için transfer teklifinde bulunmaya hazırlanıyor.Atletico Madrid formasıyla attığı gollerle takımını Avrupa Ligi şampiyonu ve Süper Kupa şampiyonu yapan Radamel Falcao için Manchester City ve Chelsea devrede.

Premier Lig şampiyonu Manchester City, Atletico Madridli forvet oyuncusu Falcao transferini bu yaz bitirmek istemiş fakat bunu başaramamıştı. Manchester temsilcisi Kolombiyalı için önümüzdeki transfer döneminde rekor bir ücret teklif edecek.

Falcao için devrede olan tek takım Manchester City değil. Kulübün sahibi Roman Abramovic bu transfer döneminde bilindiği gibi elini cebine götürdü ve kadroya kaliteli isimler kattı. Bunun devamı gelecek gibi gözüküyor. Chelsea, Atletico Madrid formasıyla 53 maçta 42 gol atan Falcao için kolları sıvamaya başladı.

İki kulüp için tek olumlu haber ise İspanyol kulübünün içinde bulunduğu maddi sıkıntı. Sırf bu yüzden dolayı Atletico Madrid, Falcao için yapılacak büyük çaplı transfer tekliflerini ciddiye alacaktır. Hatırlatmakta fayda var; Falcao ile yapılan sözleşmede oyuncunun 60 milyon avro karşılığı serbest kalabileceği maddesi var.

Transferde Manchester temsilcisi bir adım öndeymiş gibi gözüküyor. İki kulüp arasındaki güçlü ilişkiler, Madrid temsilcisinin İngiliz ekibine yardım edebileceğini öne sürmemize neden oluyor.


Falcao geçtiğimiz günlerde yaptığı röportajda, hayallerinde Premier Lig mücadelesi vermenin bulunduğunu belirtmişti.