Joachim Löw, Faroe Adaları maçında Philipp Lahm'ı sağ kanatta kullanacağını ifade etti. Gomez'in yokluğunda Löw'ün tercihiyse Reus olacak.Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, 2014 Dünya Kupası elemelerinin açılış maçında karşılaşacakları Faroe Adaları'na karşı Philipp Lahm'ın sağ bekte forma giyceğini belirtti.

28 yaşındaki oyuncu her iki kanatta da oynayabilecek özelliklere sahip. Borussia Dortmund'dan Marcel Schmelzer'in sol kanatta forma giyecek olması sebebiyle Löw, Jerome Boateng'i kullanmamak pahasına Lahm'a sağ kanatta şans verecek.

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Löw, "Antrenmanlarda ve Bayern'de gördük ki Lahm sağ kanatta da çok iyi oynuyor. Marcel'in ileriye adım attığına inanıyorum. Per Mertesacker de pas oyununu geliştirdi ve Arsenal'de daha fazla süre alıyor." dedi.

İsveç, İrlanda Cumhuriyeti, Avusturya ve Kazakistan'la aynı grupta yer alan Almanya, Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası'na katılabilmek için grubun en ciddi favorisi olarak değerlendiriliyor. Buna rağmen temkinli konuşan Löw, "Kadro çok gelişim gösterdi ve Euro 2012'ye göre daha iyi durumdayız. Başarıya açız. Bir önceki eleme grubunu çok rahat çektik ancak bu sefer o kadar kolay olmayacak. Motivasyonu üst düzey olan bu takımlara karşı alacağımız sonuçlar kesin değil. Fakat rahat galibiyetler bekleniyor." ifadelerini kullandı.

Faroe Adaları maçındaki planları hakkında da konuşan Löw, sakatlığı süren Mario Gomez'in yerine Marco Reus'un gizli dokuz numara olarak kullanılacağını belirtti. Löw, "Faroe Adaları'na karşı savunmada daha iyi bir performans bekliyorum. Fakat hücuma da hızlı çıkmalıyız. Orta saha oyuncuları hem defansif hem de ofansif olarak görevlerini yerine getirmeli. Dortmund ve Bayern'in kendi oyun stilleri var. Ancak her iki takımdan da çok oyuncu yer almasına rağmen bizim kendi oyun stilimiz mevcut." şeklinde konuştu.