Iker Casillas, futbolcuların problemlerinin, toplumdaki yerleri ve maddi imkanları nedeniyle küçük görüldüğünü düşünüyor.Real Madrid'in başarılı file bekçisi Iker Casillas, futbolcuların problemlerinin, kamuoyu tarafından genelikle küçük görüldüğünü ve önemsenmediğini düşünüyor.

Takımın yıldız forvet oyuncusu Cristiano Ronaldo, Granada maçının ardından yaptığı açıklamada mutsuz olduğunu söyleyince, futbol kamuoyu gündemin baş köşesine tamamen bu konuyu oturttu.

Kulübün resmi internet sitesine konuşan Casillas, eleştirilere cevap verirken "Biz futbolcuların yaşadığı problemleri anlamak bazı insanlar için güç olabilir. Bunu anlıyorum. Ama bizler de insanız. Bizlerin de herkes gibi probemleri var. Eşi var, dostu var, arkadaşları var." şeklinde konuştu.

2012 Asturias Prensi ödülüne Barcelona kaptanı Xavi Hernandez'le birlikte layık görülmelerine de değinen tecrübeli eldiven, "Bazı ödüller vardır, asla kazanacağınızı düşünmezsiniz. Ama çok çalıştığınız zaman bir şansınız olur. Bu ödül benim için büyük bir kişisel onur. Son birkaç yılda Barcelona ve Real Madrid rekabeti oldukça büyüdü. Bu spor için çok iyi bir şey. Bizler de takımlarımızın kaptanları olarak bu ödüle layık görüldük." sözlerini kullandı.