Anfield'da alınan Liverpool galibiyetinde ayak bileğine bir darbe alan Thomas Vermaelen, herhangi bir sakatlığının bulunmadığını söyleyerek taraftarlarını rahatlattı.Arsenal kaptanı Thomas Vermaelen, 2-0'lık Liverpool galibiyetinde aldığı darbenin önemli olmadığını ve sakatlık yaşamadığını açıkladı.

Halihazırda Belçika Milli Takımı kadrosunda bulunan yıldız savunmacı, Dünya Kupası elemelerinde karşılaşacakları Galler ve Hırvatistan maçları öncesinde yapılan idmanda ayağında bir bandajla görüntülenmişti.

Bu durumun kimseyi endişelendirmemesi gerektiğini belirten bir açıklama yapan Vermaelen, Sky Sports'a "Herhangi bir sorunum yok, sadece geçen hafta bir darbe alan bileğim [için bir önlem], ama iyiyim." şeklinde konuştu.

Vermaelen ayrıca üç maçtır gol yememelerinde yeni yardımcı antrenörleri Steve Bould'un büyük payı olduğunu söyleyerek sözlerine "Steve'in Arsenal ile üst düzeyde büyük tecrübesi var. Defansif oyunumuz üzerine çok çalışıyoruz, bunu üç maçlık gol yememe sürecimizde görebilirsiniz." ifadeleriyle devam etti.

Londra ekibi 15 Eylül'de Southampton'ı evinde ağırlayacak.