Newcastle menajeri, diğer kulüpler gibi büyük bütçelere sahip olmamalarına rağmen geçen sezonki başarılarından daha iyisini yapabileceklerine inanıyor.Newcastle United Menajeri Alan Pardew, geçtiğimiz sezonki kadrolarını korumayı başardıkları için mutlu olduğunuve bu sezon geçen yıldan çok daha başarılı olabileceklerine inandığını söyledi.

Newcastle United, geçtiğimiz sezonu Liverpool ve Chelsea gibi transfere büyük paralar harcayan iki önemli kulübün önünde 5. sırada tamamlamıştı.

Transfer sezonu boyunca da Yohan Cabaye, Demba Ba ve Cheikh Tiote gibi oyuncuların isimleri başka takımlarla anılmış ama Newcastle bu oyuncuları elinde tutmayı başarmıştı.

Sky Sports'a açıklamalarda bulunan Pardew, "Biz büyük bir kulübüz. Ama diğer büyük kulüpler kadar maddi olanaklarımız yok. Maddi olarak güçlü olmayınca başarılı bir kadroyu korumanız daha zor oluyor. Ama biz bunu başardık ve çok önemli bir işe imza attık. Geçen yaz bu isimleri kadromuza katmak için çok çabalamıştık. Onlarla birlikte sezonu beşinci sırada tamamlamıştık. Bu sezon aynısını hatta daha iyisini yapmak istiyoruz." dedi.

Newcastle United, Premier Lig'de oynadığı ilk üç maçta 4 puan topladı.