İtalyan futbolcu Montolivo, yaptığı açıklamada Pirlo'yu Milan taraftarlarına unutturmak istediğini ifade etti.Milan'ın Fiorentina'dan transferi Riccardo Montolivo, 10 sene formasını giydiği Milan'dan geçen sezonun başında Juventus'a transfer olan Andrea Pirlo'nun yerini dolduracağını ve Milan'da bir Pirlo etkisi yaratacağını iddia etti.

La Gazzetta dello Sport'a konuşan eski Mor Menekşe, Milan taraftarlarının kendisinden Pirlo'yu unutturmasını beklediğini ifade ederken, "Burada Pirlo yerine mi bulunuyorum? Evet, burada bulunma nedenim tam olarak bu." şeklinde konuştu.

Kendisine, Pirlo'nun taklidi olduğu yönündeki eleştiriler de hatırlatılan Montolivo bunları, "Bu eleştirileri duymadım. Ancak bunların yanlış olduğunu, böyle düşünenlere karşı sahada ispatlayacağım." diyerek cevapladı.

Başarılı orta saha oyuncusu, kendisinin bir oyun kurucu olmadığını da anımsatırken, istediğinin Pirlo gibi olmak değil San Siro'da Pirlo'nun bıraktığı etkiyi bırakmak olduğunu ifade etti. Çok yönlü bir orta saha oyuncusu olduğunu söyleyen Montolivo, "Ben klasik bir oyun kurucu değilim. Bir 10 numara değilim. Oyunun defansif yönünü de, hücum yönünü de oynayabilen çok yönlü bir orta saha oyuncusuyum. Ben, hep böyle komple bir orta saha oyuncusu olarak hatırlanmak istiyorum." cümlelerini kullandı.

Oyunda farklı rollere bürünebilmesinin avantaj olduğunu da belirten Montolivo, tek bir kalıba sokulmak istenmesine anlam veremediğini ifade etti.