PSG'nin yeni yıldızı Van der Wiel, Paris ekibinin yakın zamanda Real Madrid kadar büyük bir kulüp olabileceğini öne sürdü.Partis Saint-Germain'nin Ajax'tan transferi Greogry Van der Wiel, Algemeen Daglbad'a yeni takımı hakkında konuştu.

Verdiği demeçte, yeni kulübünün yakın zamanda Avrupa'nın en büyük takımlarından biri olabileceğini, Real Madrid kadar başarılı ve güçlü bir kulüp olma potansiyelinin olduğunu öne sürdü. PSG'de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden genç yıldız, "Bu ekibin ve vizyonun bir parçası olmak harika. Herkes kupalar kazanmaya çok hevesli. Yeni bir heyecan arıyordum, ve gördüğüm kadarıyla burada eşsiz işler yapabiliriz." şeklinde konuştu.

Zlatan Ibrahimovic gibi bir futbolcuyla aynı formayı terletmenin de mükemmel olduğunu söyleyen Van der Wiel, heyecanını "Bu kesinlikle fantasik bir duygu." diyerek ortaya koydu.

24 yaşındaki sağ bek, transfer sezonu sırasında Newcastle'ın da kendisiyle ilgilendiği iddialarını doğrulandı ancak İngiltere'ye gitmeyi hiç düşünmediğini de vurguladı.

Paris şehrini de değerlendiren Van der Wiel, şehirde yalnızca üç gündür bulunduğunu ancak şehri çok beğendiğini söyledi. Paris'in Amsterdam'a benzediğini de belirten Van der Wiel, bu yüzden yabancılık çekmeyeceğini düşündüğünü ifade etti.

Van der Wiel'in ilk maçına 13 Eylül'de Toulouse karşısında çıkması bekleniyor.