Manchester United'dan ayrılmasının ardından Stoke City ile sözleşme imzalayan Michael Owen, yeni başlangıcın kendisini heyecanlandırdığını dile getirdi.Stoke City'nin yeni transferi Michael Owen, yeni kulübünde futbol oynamaya başlamayı uzun bir yaz tatilinin ardından okula geri dönmeye başlattı.

Sözleşmesinin bitimi itibarıyla kulübü Manchester United tarafındans erbest bırakılan 32 yaşındaki oyuncu, sakatlığı sebebiyle son üç sezonda sadece 31 Premier Lig maçında forma giyebilmişti. Daha önce adı Liverpool ve Everton ile de anılan Owen, salı günü kendisini 12 aylığına Stoke City'ye bağlayan sözleşmeye imza attı.

Owen, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Uzun bir yazdı. Ama burada olduğum için mutluyum. Bugün oğlumu okula götürdüm ve kızlarımdan biri de okula yeni başladı. Onlara 'Bugün hepimiz okulun ilk gününde gibiyiz.' dedim. Birçok yeni insanla tanışınca bu hisse kapılırsınız. Fakat bu normal bir durum, daha önce de yaşamıştım ve pek çok oyuncu da yaşadı. Herkesle tanışmam biraz zaman alacak." ifadelerini kullandı.

Geçen sezonlarda sakatlık problemleri yaşayan oyuncu, yeni kulübündeki takım arkadaşlarına kıyasla kondisyon durumunun nasıl olduğundan emin olmadığını belirterek, "Kadronun geri kalanına göre ne durumda olduğumu bilmiyorum. Uzun bir yaz dönemiydi. Yapılacak tesletin ardından takımdan geride olup olmadığım veya beklediğimden iyi durumda olup olmadığım ortaya çıkacak." dedi.

İngiltere'nin en çok ses çıkartan taraftarlarından biri olarak bilinen Stoke City taraftarlarını da öven Owen, Britannia Stadı'nda çıkacağı ilk maç için sabırsızlandığını belirterek, "Elebtte 70 bin kişi burada olmayacak fakat her hafta stad dolacak ve onlar bu ülkedeki en çok ses çıkartan taraftarlardan biri. Bu durum hakkında sadece şimdi konuşabiliyorum ama bu her zaman böyleydi." şeklinde konuştu.

Owen, milli takım arasının ardından ligde oynanacak Manchester City maçıyla taraftarlarının önüne ilk kez çıkabilir.