Manchester United'ın genç file bekçisi David De Gea, Manchester City'nin Şampiyonlar Ligi grubundaki rakibi Real Madrid'in City karşısında endişe duyması gerektiğini söyledi.Manchester United'ın kalecisi David De Gea, Real Madrid'i Şampiyonlar Ligi'nde Manchester City'ye karşı uyardı.

Marca'ya verdiği demeçte Manchester City'nin çok güçlü bir ekip olduğunu söyleyen De Gea, Jose Mourinho'nun ve öğrencilerinin dikkatli olması gerektiğini söyledi. Manchester United kalecisi, ezeli rakipleri ve şehrin diğe yakasının takımı olan Manchester City'nin Real Madrid'i yenebilecek kapasitede olduğunu belirtirken, İspanyol ve İngiliz şampiyonların mücadelesinin denk güçlerin mücadelesi olacağını ifade etti.

Herkes tarafından heyecanla beklenen karşılaşma hakkında yorumlarını paylaşan David De Gea, "Şampiyonlar Ligi'nde oynamadan kazanılmıyor. Hem Manchester'da, hem de Madrid'de, Real Madrid için çok zorlu iki maç olacak." dedi.

Yaptığı değerlendirmede iki takım arasında kıyas da yapan genç kaleci, "Real Madrid ve Manchester City, benzer taktiklerle oynayan takımlar. İkisi de çabuk ve dikine oynuyor. İki takımın da kadrosu çok güçlü, Manchester City'nin de her bölge için mükemmel oyuncuları var. Üstüne üstlük, yedek kulübesi de yıldız isimlerden oluşuyor." ifadelerini kullandı.

De Gea, Şampiyonlar Ligi'nde yıldız oyuncuların bir anda maçı çevirebileceğini ve Mancini'nin ekibinin bu tarz oyunculara sahip olduğunu söyledi. Bu yüzden maçın sonucuyla alakalı tahmin yürütmenin çok zor olduğunu ifade eden Kırmızı Şeytanların kalecisi, "Bu sadece taktiksel bir mesele değil. Manchester City harika oyunculardan oluşuyor. Böyle oyuncularınız varsa rakibiniz Barcelona da olsa Real Madrid de olsa her an skoru değiştirebilirsiniz." cümlelerini kullandı.

Manchester City forması giyen vatandaşı David Silva ve eski takım arkadaşı Kun Agüero hakkında da konuşan De Gea, Silva'sız Manchester City'nin farklı bir hâle büründüğünü ve aynı şekilde oynayamadığını ancak Real Madrid karşısında sergileyecekleri performansın sadece Silva'ya bağlı olmadığını söyledi. Atletico Madrid'de beraber forma giydiği Agüero'yu öven yetenekli eldiven, Arjantinli yıldızın Real Madrid karşısında hep ekstra motivasyonla oynadığını ve kilit isim olacağını belirtti.