Barcelona'nın eski teknik direktörü, Iniesta'nın her oyuncuya örnek olabilecek bir isim olduğunu düşünüyor.Barcelona'nın eski teknik direktörü Frank Rijkaard, Avrupa'da yılın futbolcusu ödülünü alan Andres Iniesta'nın bu ödülü hakettiğini düşünyor.

2003-2008 yılları arasında Barcelona'yı çalıştıran Hollandalı teknik, basın mensuplarına verdiği demeçte "Iniesta bu ödülü haketti. O zaten EURO 2012'nin ve Dünya Kupası finalinin en iyi oyucnusu seçilmişti. Onun diğer tüm futbolculara örnek olabilecek bir oyuncu olduğunu düşünüyorum." dedi.

Iniesta ile Xavi arasında bir seçim yapması istendiğinde ise Rijkaard "Bir ailenin iki çocuğu varsa, hangisini daha çok sevdiğini onlara soramazsınız." ifadelerini kullandı.

Ronaldo ile Messi arasında bir kıyaslama yapmaktan kaçınan Galatasaray'ın eski teknik direktörü, bunun sebebi olarak da Ronaldo ile çalışma fırsatı yakalayamamasını gösterdi.

Ronaldo'nun mutsuz olduğunu açıklamasını da değerlendiren Hollandalı çalıştırıcı, "Futbolcular bazen mutsuz bazen de mutlu olurlar. Ama Ronaldo'nun sahadaki performansına bakacak olursak onun mutlu olması gerekiyor. Çünkü Real Madrid gibi bir takımın liderlik rolünü üstlenmiş durumda. Onun özel hayatı ile ilgili bir sorun varsa da buna karışmayız, saygı duymak zorundayız." şeklinde konuştu.

Guardiola yerine göreve gelen Tito Vilanova'nın işinin zor olduğunu da sözlerine ekleyen Rijkaard, "Oyuncular neredeyse aynı. Ama Tito için Pep'in adımlarını takip etmek çok zor olacak. Çünkü Pep neredeyse herşeyi kazanıp gitti. Ondan sonra Barcelona'yı çalıştırmak kolay değil. Bu nedenle Tito'nun desteğe ihtiyacı var." dedi.