Belçika Futbol Federasyonu Asbaşkanı Collin, Chelsea forması giyen Hazard'ın defansını geliştirmesi gerektiğini belirtti.Belçika Futbol Federasyonu Asbaşkanı Philippe Collin, Lionel Messi gibi bir yıldızın bile defans yaptığını hatırlatarak aynı şeyi Edin Hazard'ın da yapması gerektiğini vurguladı.

Nieuwsblad'a yaptığı açıklamada Hazard hakkında övgü dolu sözler kullanan Collin, "Hazard teknik düzeyi üst düzey, patlama özelliği olan ve pozisyon bilgisi kuvvetli bir isim. Belki biraz daha defans yapmayı öğrense çok daha iyi olacak. Eminim Belçika Teknik Direktörü Marc Wilmots onu bu konuda çok fazla uyaracaktır. Eğer Messi bile savunma yapıyorsa Hazard'ın yapmaması için bir neden göremiyorum." dedi.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Hazard'ın gelişim sürecine devam ettiğini söyleyen Vincent Kompany, "İnsanlar her zaman Premier Lig'e alışma sürecinin fiziksel ve oyun hızı açısından ne kadar zor olduğunu söyler. Hazard bizim takımımıza da güç katan bir isim. Gelişiminin de devam ettiğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.