Manchester United forması giyen Rooney, hayatında yaptığı en büyük hatayı takımıyla yollarını ayırma istemesi olarak değerlendirdi.Manchester Unitedlı golcü oyuncu Wayne Rooney, kulübü için forma giymeye devam etmek istediğini belirtti.

Daily Mirror gazetesine yaptığı açıklamada geçmişte yaşadıkları hakkında konuşan Rooney, "2010 yılının Eylül ayında bileğimden sakatlanmıştım. Büyük bir hayal kırıklığı içine girmiştim. Kötü bir döngü içindeydim ve o zaman kulüpten ayrılmak istemiştim. O dönem benim futbol kariyerimin en kötü zamanlarıydı ve kulüpten ayrılmak istemem ise en büyük hatamdı." şeklinde konuştu.

Hakkında çıkan transfer haberleri için açıklamalar yapan forvet oyuncusu, "Ekim ayında kendi mutluluğumu insanlara sormuştum. Başka bir yerde daha mı iyi olurdum? Herkes bir yaygara yaptı. United içinde konuyla ilgili tartışmalar oldu fakat kimse hayatımda neler yaşadığımı bilmedi. Kimse bunları anlayamayacak. Kafamın nerede olduğunu bilmiyorlar. Ne istediğimi şu anda çok iyi bilmiyorum. Buna rağmen kulübümle ortak noktalarım da var; kupa, başarı ve en iyisi olma." dedi.

Everton altyapısında yetişen Rooney, 2004 yılından bu yana Manchester United forması giyiyor.