Torino devinin CEO'su Marotta, gerçekleşmeyen Van Persie transferinin yanı sıra kulübün bu seneki transfer politikası hakkında konuştu.Juventus CEO'su Giuseppe Marotta, transfer döneminde peşlerinde oldukları ancak Mancester United'a imza atan Robin Van Persie hakkında konuştu.

Tuttosport'a verdiği demeçte Van Persie'nin transferinin gerçekleşmemiş olmasına olumlu yaklaşan İtalyan yönetici, "Van Persie, Seria A için uygun olmayabilirdi. Ayrıca, Van Persie'ye 30 milyon euro vermemiz takımda dengesizlik de yaratabilirdi." ifadelerini kullandı.

Marotta, kulübün transfer politikasının çok yerinde olduğunu belirtti. İtalyan devinin yöneticisi, gerçirdikleri transfer sezonu için, "İyi iş yaptık. Takıma geç ve yetenekli oyuncular katarken, başarılı satışlar gerçekleştirdik." dedi. Arturo Vidal ve Claudio Marchisio'yu da bütün tekliflere rağmen kadrolarında tutmayı başardıklarını ifade eden Marotta, bunun da unutulmaması gerektiğini söyledi.

Başarılı yönetici, Torino'nun genç defans oyuncusu Angelo Ogbonna ile ilgilendiklerini de doğruladı. Ogbonna'nın çok yetenekli ve kaliteli bir oyuncu olduğunu belirten Marotta, Torino ekibinin bu oyuncuyu satmak istemesi halinde temasa geçebileceklerinin altını çizdi.

Verdiği demeçte son olarak Fernando Llorente dedikodularını da değerlendiren Marotta, bu oyuncuyu sezon başı takıma katmayı çok istediklerini ancak olmadığını söyledi. Yine de oyuncuya ilgilerinin devam edeceğini vurguladı.

Bask yıldız Llorente'nin kulübü Athletic Bilbao'yla olan sözleşmesi sezon sonunda sona erecek.