Arsene Wenger, 1 yıllığına Juventus'a kiraladığı Bendtner'in kendisini göstereceğine ve kulübe döneceğine inanıyor.Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Juventus'a 1 yıllığına kiralık olarak transfer olan Nicklas Bendtner'in İtalyan devinde kendisini göstereceğine ve Londra'ya döneceğine inandığını söyledi.

Bir türlü isteneni veremeyerek geçen sezonu Sunderland'de kiralık olarak geçiren Bendtner, bu sezon da Juventus'a kiralanınca takımda istenilmediği yönünde dedikodular arttı. Ancak Sky Sports'a konuşan deneyimli teknik adamın aklından farklı fikirler geçtiği ortaya çıktı. Fransız teknik adam, konu hakkında, "Bendtner üst seviye bir oyuncu, Danimarka Milli Takımı'nda forma giymesi ve Euro 2012'de Portekiz'e attığı iki gol bunu kanıtlıyor. Ancak Juventus'ta oynamanın ona daha çok şey katacağını düşünüyorum. Kendisini geliştirecek ve Arsenal'a dönecektir. Juventus, onu bizim için parlatacak." yorumunda bulundu.

Van Persie'nin Juventus'a transfer olacağı, ancak Manchester United'a gittiği hatırlatılan Arsene Wenger, bu konuda da kısa bir değerlendirmede bulundu. Wenger, İtalyan devinin Kırmızı Şeytanlar'la Hollandalı yıldız uğruna gerçek bir yarışa girdiğine hiç inanmadığını çünkü bunun için yeterli finansmana sahip olmadıklarını söyledi.